Mühendislik ve Proje Yönetimi

Kurmuş olduğumuz otomasyon ve SCADA sistemlerinin üstün çalışma performansları müşterilerimize beklentilerinin ötesinde katkı sağlamaktadır. En büyük motivasyon kaynağımız müşterilerimizin bizi yeni projelerle ödüllendirmesidir.

Doğru planlıyor, sıkı takip ediyoruz.

Yaptığımız ve yapacağımız her şeyi yazıyoruz.
 • 1Proje ve Kalite Planı
  Proje planını Mavenlink üzerinde oluşturup müşterilerimizle paylaşıma açıyoruz. Proje süresince tüm mühendislik çalışmalarımızı müşterilerimiz ile online paylaşıyoruz. Bu sayede müşterilerimiz ekipler, görevler, revizyonlar, tasarımlar, dökümantasyon ile ilgili ilerlemeleri siteden takip ederken aynı zamanda projeye katkıda bulunabiliyorlar. (Mavenlink proje ekiplerini, görevleri, zamanları, dökümantasyonu tek bir yerde izlemeye yarayan bir online proje yönetimi yazılımıdır.)
 • 2Fonksiyonel Özellikler
  Kuracağımız sistemin özelliklerini ve fonksiyonlarını detaylı şekilde tasarlıyor ve yazıyoruz. Elektrik projeleri, yazılımlar ve testler için referans döküman Fonksiyonel Özelliklerdir.
 • 3Detay Mühendislik
  Sistem Mimarisi, IO Listesi, Elektrik Projeleri, Kablo ve Terminal Listeleri, Saha Yerleşim Planı, Otomasyon Senaryoları çalışmalarını yapıyoruz
 • 4Test Planlama
  Proje süresince çeşitli fazlarda değişik testler uyguluyoruz. Testler öncesinde Risk Analizi yaparak neyi ne zaman test edeceğimize karar veriyoruz. İmalat aşamasında Fabrika Testleri (FAT), saha kurulum aşamasında Montaj Testleri (IQ), devreye alma aşamasında Operasyonel Testler (OQ) ve proje geçici kabul aşamasında Performans Testleri (PQ) için planlamayı bu aşamada tamamlıyoruz.
 • 5Programlama
  Teknik Şartname ve Fonksiyonel Özellikler dökümanlarında tarif edilen sistemin PLC, SCADA ve Operatör Panel programlarını yazıyoruz.
 • 6Donanım-Yazılım Entegrasyon ve FAT
  PLC panolarının imalatları tamamlandıktan sonra fabrika ortamında enerjilendirerek ön testlerini yapıyoruz. Ardından PLC programlarını da yükleyerek PLC diagnostik ve IO testlerini tamamlayarak sevke hazır hale getiriyoruz.
 • 7Montaj-Devreye Alma ve SAT
  Saha montajı sonrasında montaj testlerini tamamlayarak sistemi enerjilendiriyoruz ve devreye alma çalışmalarına başlıyoruz. Sistemi amaca uygun çalışır hale getirerek geçici kabul yapıyoruz.
 • 8Eğitim
  Geçici kabul sonrası sistemin işletmeye devri ile birlikte operatör, bakım-onarım eğitimlerini veriyoruz.
 • 9Dökümantasyon ve As-Built Projeler
  Dökümantasyon kalitenin şartıdır. İşi kişisellikten kurtarır, kurumsallaştırır. Projelerimizde 19 farklı doküman yaratıyoruz. Kalite ve Proje Planı, Fonksiyonel Özellikler, Alan ve Ekipman Yerleşimi, Sistem Mimarisi, Elektrik Projeleri, Giriş/Çıkış Listesi, Saha Kablolama Şeması, Terminal/Kablo Bağlantıları, Parametre ve Ayar Listesi, Alarm Listesi, Fabrika Kabul Test Özellikleri, Saha Test Özellikleri (IQ, OQ, PQ), Ekipman Listesi, İşletme El Kitabı, Gerekli Yedek Parça Listesi, Malzeme Sertifikaları, Eğitim Kayıtları, Yazılım Kodları (CD ile), Bakım Anlaşması.
 • 10Garanti, Bakım, Servis
  Projelerimizde yazılım ve donanım imalat hatalarına karşı 2 yıl garanti veriyoruz. Bu süre sonrasında arzu eden müşterilerimizle Bakım Anlaşması imzalıyoruz ve bu kapsamda projeyi Servis Masası uygulamamıza dahil ediyoruz.