Yenilenebilir Enerji Çözümleri

Veri Merkezileştirme

Veri Merkezileştirme

Yenilenebilir enerji şirketleri için santrallerden ve diğer kaynaklardan 7/24 “on-line” veri toplayan ve endüstriyel veritabanında saklayan sistemler kuruyoruz. Kişiden bağımsız veri toplayan ve bu verinin güvenliğini garanti eden sistemlerimiz ile gün içi anlık ve geçmişe dönük web tabanlı izleme ve raporlama imkanı sunuyoruz.

Enerji Santral SCADA'sı

Enerji Santral SCADA'sı

Yenilenebilir enerji santralleri için Enerji SCADA sistemleri kuruyoruz. RES, HES, JES enerji üretim noktalarında lokal izleme ve kumanda yapmanın yanısıra, gelişmiş haberleşme özellikleri ile farklı sistemlerin entegrasyonunu sağlıyoruz.

Kapak Otomasyonu

Kapak Otomasyonu

HES'ler için uzak bölgelerdeki regülatör kapaklarını santral merkezinden kumanda edebilmek için lokal otomasyon sistemleri kuruyoruz. Sistemlerimizi çalışmakta olan santrallerde fiberoptik ya da RF haberleşme ile mevcut otomasyon altyapısına entegre ediyoruz.

Çöp Santral SCADA'sı

Çöp Santral SCADA'sı

Çöp Gazından Elektrik Üretim Santrallerine yönelik SCADA Sistemleri kuruyoruz. Gaz Motorları, Orta Gerilim Hücreleri, Kompresörler, Gaz Analiz Değerleri, Dizel Generatör, Chiller ve diğer yardımcı sistemleri izliyor ve kumanda ediyoruz.

Reaktif Güç Destek

Reaktif Güç Destek

30 MW ve üzeri Yenilenebilir Enerji Santrallerindeki Reaktif Güç Kontrol verisini TEİAŞ yönetmeliklerine göre sahadan okuyarak günlük CSV dosyalara kayıt eden ve Bölge Yük Tevzi Merkezi’ne her gün aynı saatte otomatik olarak e-posta ile gönderen sistemler kuruyoruz.